Хари во паника, а Меган бесна: Парите завршија!

Сепаратистот ги повикал кралот Чарлс III и принцот Вилијам со барање да се вратат на островот

 

Поранешниот британски кралски принц Хари е загрижен за својата иднина со Меган Маркл во Америка бидејќи почнува да доживува финансиски проблеми. Двојката се преселила во Калифорнија пред три години, но се чини дека сега имаат намера да се вратат на Островот, пренесува Mirror.

 

Според медиумот, кој се повикува на неименуван извор, принцот го фатила паника по завршувањето на неговото партнерство со Spotify во вредност од 25 милиони долари . Хари и Меган исто така беа разочарани што не добија номинација за наградата Еми за нивната документарна серија .

 

За да се венча, принцот Хари стапил во контакт со неговиот татко, кралот Чарлс и неговиот брат Вилијам, барајќи од нив финансиски совет.

 

„Хари почна да се прашува дали ја донел вистинската одлука да ја напушти Британија. Тој дури и предложи Меган да се врати во Лондон и да се приклучи на кралското семејство “, тврди изворот.

 

Хари му телефонираше на Вилијам за да разговараат за нивното можно враќање во ОК за да му „служат на кралот Чарлс“.

 

„На Хари му треба план Б, но Вилијам не знаеше што да каже. Чарлс му рекол на својот син дека „ќе размисли за неговиот предлог“, изјави извор за In Touch.

 

Меѓутоа, Меган не ја одобрила идејата на Хари и дури била „зачудена“ кога дознала дека тој разговарал со принцот Вилијам.

Откако Хари и Меган се повлекоа како високи членови на британската монархија, тие зборуваа за животот меѓу кралското семејство во документарна серија на Нетфликс. Во серијата, Хари упати бројни обвинувања против сопствениот татко и брат.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа