Македонски актер ја предупредува Славјанка! Не кревај рака против Русија оти ко гулаби ќе ни летаат нуклеарки над Македонија, сите ќе наебеме

Славјанка: Приоритет ни е победата над Русија.
Приоритет ти е да се јавиш под итно на контрола.
Еве, имам тука на фб стручни лица, може некој да ја прими преку ред на контрола? Без мој термин.
Изгледа не је била ојдена одамна на подесување?
Славјанке министерка си, треба да провериш некои ствари пред да истресеш зелена.
Славјанке Русија ве крши од ќутек, цело НАТО, топтан
Дали ти жено имаш три чисти?
Ете таман на самитот крени два прста да ја нападнете Русија цело НАТО во директен судир, ќе видите што ќе ве снајде.
Поубаво не кревај два прста ко ќе ја носите таа одлука, оти отиде светов во парампарче.
Десет пати ве предупредија, тргнете ли со цело НАТО на нив, ќе ги разлетаат нуклеарките ко голуби. И оправдано ќе ве сотрат.
Штета што и ние ќе нафркаме, вака фин народ, ама тоа е.
Ако се сите таму луди, барем ти излези попаметна од нив, иако пред тешка задача ќе бидеш.
Цело НАТО немате шанси во војна со широк опсег против Русија. Ќе ви влезат во Берлин и во Париз. И тоа твоите командати у НАТО го знаат, ама мора,да ве лажат.
Русите се супер мотивирани воини. Не се облакаат у штиклици ко некои меѓу вас, што не знаат ни кој пол се. Ќе ве истресат од гаќи.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа