Благодарение на Поинаки ќе има бесплатна градинка за сите деца во Битола

May be an image of 3 people

Кој губи има право да се лути, ама не е убо градоначалник да ги лажи битолчани и јавноста.
После цели 15 часа расправа, Ребалансот на буџетот е изгласан ЕДНОГЛАСНО но со нови 23 амандмани од сите советнички групи без поддршката од Вмро.
– Бесплатна градинка за сите дечиња во Битола
– Нови спортски терени во ОУ Елпида Караманди
– Финансиска поддршка за Пелистер Волеј
– Фекална канализација за улица Довлеџик
– Реконструкција на Јужната трибина на стадионот
– Тартан патека за трчање
– Урбанистички планови за старата чаршија и широк сокак
– Пат до манастирот Св. 40 Маченици
– Уредување на површините каде беа отстранети гаражите и времените објекти
– Поддршка за Пелистер 15 Мај велосипедски клуб
– Поддршка за женските спортски клубови
, ЖРК Пелистер, Топ Гол и Атлетико
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа