Кооперација: Миле Јанакиески извадил членска од ДУИ за да се спаси од затвор

насловна слика

 

Бившиот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој по пензионирањето од политиката стана посветен колекционер на затворски казни, денес ја збогати својата колекција со уште една трииполгодишна санкција, после која најави дека планира да го запостави ова свое хоби и да се насочи кон својата прва љубов – екологијата.

 

За да ја оствари оваа своја желба, тој веднаш по потврдувањето на пресудата за предметот „Титаник“, во кој единствен од обвинетите доби затворска казна, се упати кон тетовска Мала Речица со цел да извади членска книшка од ДУИ и официјално да стане еколог.

 

Текстот во целост на Коперација

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа