Драги французи кај нас пукаа во Диво Насеље никој толку не се потресе ама Кармата е кучка. Растуравте држави, туркавте народи да се колат еден со друг, додека им глумевте олеснувачи и смирувачи, сега ќе го гледате истиот блокбастер дома. За се ќе платите од 1991 до денес.

Шокирани Французите, оти тие увезените им пукале во полицајци.
Кај нас убиваа полицајци во Арачиново и во Диво Насеље, па не се потресовме толку.
Тоа не не спречи да градиме еден балансиран соживот со тие кои пукаа во полицајците. И да бидеме пример за мултиетничко општество. Сега сме среќна држава од типот Сака Кажам НЕ Знам Речам
А бе кретени се што ни сваривте и не натеравте да го проголтаме, крваво ќе го платите на ваш терен.
Кармата е кучка.
Растуравте држави, туркавте народи да се колат еден со друг, додека им глумевте олеснувачи и смирувачи, сега ќе го гледате истиот блокбастер дома.
За се ќе платите од 1991 до денес.
За сите што изгинаа во потпалените и режирани од вас војни од југословенската, преку она варварско бомбардирање на Србија во 1999, во Македонија во 2001, до оваа во Украина.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа