(ФОТО) 500 000 народ се разлеа по улиците за заштита на семејството и децата

Почнува сенародниот собир организиран од Македонската православна црква – Охридска архиепископија под мотото ,,Имаме Должност”.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа