Телото на Александар Македонскои на мермерен мозак во Таџикистан

сет од модерен мермерен мозаик на кој се прикажува телото на Александар Македонски
Историски музеј на , Куџанд, Таџикистан.

 

Сокриј го оригиналот

 

Оцени го преводов
Сите реакции:

Сашо Ристески, Sasko Dukovski и 432 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа