Вечерва Путин ќе објави спојување со Белорусија?

Песков рече дека изјавите што Путин ќе ги даде вечерва „без претерување ќе ја одредат судбината на Русија“.
Новинарите од Кремљ, пак, известуваат дека целиот ден „беше посветен на подготовката на претстојната изјава на Путин“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа