ТАА ИМА 90 ГОДИНИ, И КАКО ДА ИЗЛЕГНАЛА ОД пистата! Познатата актерка дојде во придружба на 32 години помладиот сопруг, сите погледи беа вперени во неа!

ТАА ИМА 90 ГОДИНИ, И КАКО ДА ИЗЛЕГНАЛА ОД пистата!  Познатата актерка дојде во придружба на 32 години помладиот сопруг, сите погледи беа вперени во неа!

Вечна икона на елеганцијата, актерката Џоан Колинс ги сврте главите на летната забава на музејот Викторија и Алберт во Лондон во средата навечер, изгледајќи прекрасно како и секогаш.

На 90-годишна возраст, безвременската актерка го украси настанот, појавувајќи се во блескава тоалета со светки од шампањ во комбинација со светкава наметка со светки, пркосејќи ѝ на нејзината возраст со неверојатен шарм.

Џоан Колинс, Перси Гибсон
ФОТО: JUSTINPALMER_LDN / BACKGRID / BACKGRID ОК / PROFIMEDIA

Легендата на малите екрани беше придружувана од нејзиниот елегантен сопруг Перси Гибсон (58), кој носеше софистициран костум во досадна, „морска“ боја.

Ѕвездата од Династија го дополни својот гламурозен изглед со фустан од металик светки, блескави потпетици и драматични сребрени обетки, зрачи со харизма и софистицираност.

Џоан Колинс, Перси Гибсон
ФОТО: JUSTINPALMER_LDN / BACKGRID / BACKGRID ОК / PROFIMEDIA

Никогаш не избегнуваше шик забава, Џоан го истакна својот изглед со интересни очила и светла насмевка додека им позираше на фотографите.

Изложбата „ДИВА“, отворена за јавноста од 24 јуни, има за цел да ја оддаде чест „моќта на иконските изведувачи да се трансформираат и инспирираат“ и да ја испита „пропустливоста на жените, моќта и креативноста низ објективот на изведбата“.

На настанот ќе бидат претставени над 250 предмети од областа на модата, фотографијата, дизајнот и музиката. Меѓу значајните присутни беа Трини Вудал, Вик Хоуп и Никола Робертс. Сопругот на Џоан, Перси, е убедливо најдолговечниот од сите нејзини сопрузи, потекнува од Перу и е прославен холивудски продуцент, најпознат по продукцијата на сензационалното квиз шоу „Кој сака да биде милионер“.

Џоан Колинс, Перси Гибсон
ФОТО: JUSTINPALMER_LDN / BACKGRID / BACKGRID ОК / PROFIMEDIA

Разликата во години, поточно 32 меѓу нив, не е значајна за Џоан. Таа честопати во интервјуата велеше: „Ако умре, мртов е“.

Двојката ја одбележа 20-годишнината од бракот со ѕвездена забава на Клариџ минатата година, што дополнително ја зацврсти нивната врска. Перси е петтиот сопруг на Џоан, а пред него таа беше во брак со Максвел Рид, Ентони Њули, Рон Кас и Питер Холм.

Џоан Колинс, Перси Гибсон
ФОТО: JUSTINPALMER_LDN / BACKGRID / BACKGRID ОК / PROFIMEDIA

Славната кариера на Џоан опфаќа над 50 филмови и бројни изведби на Вест Енд и Бродвеј, вклучувајќи ја и нејзината монодрама, која кулминираше со ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд. Актерката има две деца, Тара и Александар Њули, со вториот сопруг Ентони Њули и ќерката Катјана Кас со Рон Кас.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа