„НЕ СЕ ТУШИРАМЕ Сè додека не почнеме да смрдиме“ Овие познати личности не сакаат да се бањаат, а некои не ги мијат ни забите

Сме виделе се и сешто од познатите холивудски ѕвезди, но веста дека не се тушираат и дека хигиената не им е важна навистина не изненади.

„НЕ СЕ ТУШИМЕ Сè додека не почнеме да смрдиме“ Овие познати личности не сакаат да се бањаат, а некои не ги мијат ни забите

Познати личности кои не се тушираат редовно, Фото: Profimedia / Fonet

Светот на познатите е многу различен од нашиот – на крајот на краиштата, тие се познати, богати и обожавани низ целиот свет. Покрај тоа, тие секогаш изгледаат одлично, а ние редовно уживаме во сцените во кои се бакнуваат со други, исто толку атрактивни ѕвезди.

Сепак, се чини дека дури и тие не се толку совршени како што изгледаат, бидејќи нивните колеги јавно одлучија да се пожалат на нивните прилично грозни хигиенски навики .

Одеднаш тие романтични сцени веќе не изгледаат толку привлечно!

Бред Пит

Колешката Ели Рот откри како Пит редовно го прескокнувал тушот за време на снимањето на „Безмилосните копилиња“ и се чини дека тоа не бил единствениот пат кога Бред Пит ја користел својата „измислена“ тактика за влажни марамчиња. Имено, таткото на шест деца се пожалил дека едноставно нема време постојано да се тушира.

Оправдувањето на Бред Пит е дека нема доволно време
Оправдувањето на Бред Пит е дека нема доволно време фотографија: Ксавиер Колин/Имиџ прес агенција / SplashNews.com / Splash / Profimedia

Метју Меконахи

Некои луѓе едноставно мразат да носат дезодоранс, без разлика што другите луѓе мислат за тоа. Метју Меконахи се брани велејќи дека сите жени, вклучително и неговата мајка, му го кажале следново: Твојот мирис е природен, мирис на маж и на крајот, твојот мирис. Метју еднаш мирисаше толку лошо од потта што Кејт Хадсон му купи дезодоранс.

Метју Меконахи не користи дезодоранс
Метју Меконахи не користи дезодоранс фотографија: Џон Ривера/Icon Sportswire/Newscom/Profimedia

Џони Деп

Суперталентираниот актер е познат по лошата лична хигиена. Имено, Џони Деп смета дека капењето не е најважното нешто на светот, што и тој го чувствува за тоа. Освен тоа, ниту неговиот здив не е подобар. И покрај тоа што веќе не пуши, здивот од цигарата сè уште не го напуштил. Сепак, иако тоа не му беше омилено нешто на светот, Деп редовно ја „чистеше“ устата со ментол за да ја израдува својата колешка Анџелина Џоли .

Џони Деп не се грижи премногу за хигиената
Џони Деп не се грижи премногу за хигиената фото: Italy Photo Press / Zuma Press / Profimedia

Џенифер Лоренс

Иако само малкумина би одбиле бакнеж со убавата Џенифер Лоренс , оние кои веќе имале прилика откриле нешто што ја прави малку помалку неодолива за нас во моментов. Имено, Лијам Хемсворт го откри следново: „Кога го снимавме „Игрите на гладта“ мразев да ги снимам сцените со бакнување со Џенифер. Таа е една од моите најдобри пријатели и навистина ја сакам, но пред секоја сцена намерно јадеше лук и туна. а потоа ќе ми кажеше непосредно пред бакнежот: Не ги измив забите, ќе и одговорев: Супер, едвај чекам да го вкусам твојот ручек.

Џенифер Лоренс има неподнослив здив
Џенифер Лоренс има неподнослив здив фото: Profimedia

Мила Кунис и Ештон Качер

Сите сè уште се сеќаваме на „скандалот“ кога позната актерска двојка откри дека не ги капат редовно своите деца , односно дека „не ги тушираат додека не почнат да смрдат“. Тие самите во подкаст кажаа дека не се тушираат секој ден, а Мила додаде дека тоа е навика што ја има уште од детството, дури и кога растеле во Украина, бидејќи немале секогаш топла вода.

Мила и Ештон не ги капат редовно своите деца
Мила и Ештон не ги капат редовно децата фото: Профимедија

Наведоа и дека секојдневното туширање ја суши кожата, па малку се оддалечуваат од сапунот. Актерите го следат правилото да ги мијат само пазувите, интимните места и стапалата. Качер рече дека секој ден си ги мие „пазувите и меѓуножјето, и ништо друго“, а тој и Мила Кунис ги капат своите деца само ако „можете да ја видите нечистотијата на нив. Инаку нема поента“.

Леонардо ди Каприо

Од друга страна, имаме уште еден популарен холивудски заводник кој не се грижи многу за личната хигиена.

Сепак, „оправдувањето“ на Ди Каприо е заштитата на животната средина. Тој се труди што помалку да и наштети на природата, па оттука и неговото верување дека никој не смее да користи дезодоранс на своето тело, па ни тој не го прави тоа. Исто така, има навика да се тушира ​​еднаш или двапати неделно за да не троши премногу вода.

Се вели дека Леонардо ди Каприо ја спасува животната средина
Леонардо ди Каприо наводно ја штити животната средина фото: Profimedia

Џулија Робертс

Познатата актерка има иста цел како и Ди Каприо. Зачувувањето на животната средина и е многу важно, па нејзиниот начин на борба против климатските промени е тоа што ретко се тушира ​​и користи што е можно помалку вода, а вели дека не сака да користи дезодоранси, поради што често има непријатен мирис.

Многу колеги се пожалија на хигиената на Џил
Многу колеги се пожалија на хигиенската фотографија на Џил : BauerGriffin/INSTARimages.com / INSTAR Images / Profimedia

Џејк Гиленхал

А Џејк Гиленхал неодамна откри дека не практикува редовно туширање.

Сè повеќе верувам дека капењето понекогаш е помалку потребно“, изјави тој во интервју за „Vanity Fair“ по повод промоцијата на новиот парфем на Прада.

Џејк верува дека редовното капење не е потребно
Џејк смета дека редовното капење не е неопходно фото: Profimedia

Џенифер Анистон

И, конечно, омилената актерка на Америка – Џенифер Анистон . Нејзината поранешна цимерка Ненси Балбиер, исто така актерка, еднаш го сподели своето искуство од живеењето со Џенифер. Имено, славната Рејчел имала навика да ја депилира бикини зоната на каучот во нивната дневна соба, а за аудициите, пред да стане позната, градникот го полнела со пилешки медалјони за градите да изгледаат поголеми.

Џенифер Анистон во младоста имала бизарни навики
Џенифер Анистон имала бизарни навики на младешката фотографија: Profimedia
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа