ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ВО БАЗЕН: Кит убиец го зграпчи тренерот, тој ИСЧЕЗНУВА ПОД ВОДА, па настана тепачка (ВИДЕО)

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење .

На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и почнува да плива кон работ на базенот. Китот го следи, потоа се нурнува, го фаќа за нога и го влече под водата, по што настанува општа хистерија .

01:18

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал УБИЕЦОТ ПЧЕТО! (ВИДЕО)

Настана инстант паника кај другите тренери. Колегите почнале да удираат по работ на базенот за да го спасат и да го извлечат на површина.

За среќа, китот потоа го ослободува тренерот, кој излегува од базенот и куца, јасно повреден, во зад сцената на претставата.

Ова е само еден од доказите дека можеби ваквите емисии со животни треба да се забранат.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа