ЕВЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! ПРОНАЈДЕН АРХИВСКИ ДОКУМЕНТ ОД 13 ВЕК: ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ….

Погледнете како изгледал првиот славо македонски јазик!

 

1200+_Иван Иеракар, 13 век, Јас сум Македонец

1200+_Иван Иеракар, 13 век, Јас сум Македонец

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа