Таткото на нацијата Киро Глигоров се пишал бугарин за да може да работи како адвокат

 

Штипското градско општинско управление удосторјава че Кирил Глигоров од Штип по народност Б’лгарин од б’лгарски происход е честен и благонадежен гражданин . Документот му се дава за да му послужи пред Скопските адвокатски колеги . Бугарска окупација ….. колку ли само пострадал Таткото на нацијата од фашистите 😉.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа