ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ АПСЕНИ СПЕЦИЈАЛИСТИТЕ НА КУРТИ: Уапсени во шума на територијата на централна Србија (ВИДЕО)

Припадници на МВР, Антитерористичката група на Специјалната полициска единица, денеска лоцираа и уапсија тројца припадници на т.н. на косовската полиција РЗБС и М.Ш. во административната зона кон АП КиМ, далеку во длабочината на територијата на централна Србија.

Тие се уапсени во атарот на селото Гњилица во општина Рашка.

Со брза и ефикасна акција на српската полиција, успешно беше спречен обидот на таканаречената косовска полиција да изврши инвазија на територијата на централна Србија, што по сите параметри е терористички акт со цел дополнителна дестабилизација и ескалација на конфликтот. насочени против Република Србија.

 

Погледнете како беа уапсени специјалците на Курти во централна Србија

Сите тројца уапсени биле вооружени со автоматско оружје и во целосна воена опрема со ГПС уреди, мапи и друга опрема.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа