Уличните кучиња ќе имаат повеќе права од македонците! становите и фирмите ќе ги продавате на косоварите за едно евро.

Реков еднаш, становите и фирмите ќе ги продавате на косоварите за едно евро.
Педа ваше ништо нема да остане. Ќе ве истиснат ко пубертетска акна.
А бе од работа ќе ве натераат да си одите сами. Уште не верувате?
Имаат они безброј начини.
Уличните кучиња ќе имаат повеќе права од вас.
Три децении гледам и се чудам како вие не видовте ништо, а го имавте примерот од времето на Југославија, во Косово во осумдесетите. Имате живи сведоци и во Скопје што си ги продаваа куќите за без пари тогаш и по 1999 година во Косово, па бегаа кај роднини.
Никогаш не верував дека сте глупи или слепи, а не сакав да си признаам дека ве купуваат… дека сте купени.
Вас ве купија а вие потоа само го дресиравте народот да ќути.
Да се чувствуваш во сопствената татковина како непожелен, прогонет, странец…Од разни малцинства… Да не смееш ништо да им кажеш а они да можат да ти направат се. Нема пострашно. Ако ни е.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа