ОД ОВА СЕ ПЛАШАТ БУГАРИТЕ! СПОДЕЛЕТЕ ДА ЗНААТ СИТЕ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК НЕ Е ОД 1945! ПОВЕЛЕТЕ МАКЕДОНСКИ БУКВАР ОД 1880!

Можно е да е слика од текст

Можно е да е слика од текст

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа