Кој сака нека честита! Претседателот Пендаровски се охрабри и за прв пат спомна бугарски фашистички окупатор

67Во пресрет нa одбележувањето на 80 години од масакрот во Ваташа, пред споменикот во месноста Моклиште, оддадов почит на 12-те младинци кои на 16 јуни 1943 година беа убиени од бугарскиот фашистички окупатор.

Коментирај
Сподели
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа