ВИДЕО Каков шок за НАТО! Македонци и Словенци војуваат на страната на Русија против Украина!

Српскиот блогер кој известува за војната во Украина дирекно од фронтот Дејан Бериќ, во најновото видео потврди дека доброволците од бившите југословенски републики се најбројни на страната на Русија дури и побројни отколку оние кои доаѓаат од бившите ССР при што истакна дека војници пристигнуваат од сите југословенски републики вклучувајки ги и словените.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа