Се појави карта од Мала Азија од 1830, На балканот постоела само Македонија

Стара карта на Мала Азија I и кралства
На балканскиот простор може да се види само Македонија 🇲🇰 постоела
Ниту една Грција не станала прва држава во 1830 година.
Само Македонија и Македонците имале држава и постоеле во античко време.
Македонија Македонија

Можно е да е слика од мапа и текст

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа