ПУТИН СЕ ТРЕСЕ ОД СТРАВ?! Протекуваат информации од Кремљ, рускиот претседател е ПРЕЗЛАШЕН и не смее да ја напушти државата

Владимир Путин, претседателот на Русија, наводно се плаши да ја напушти земјата поради страв од можен атентат.

 

Рускиот претседател Владимир Путин наводно се плаши од атентат и се плаши да ја напушти земјата, пишува „Дејли стар“. Овој страв наводно доаѓа од неколку напади со беспилотни летала на руска територија. Исто така, рускиот претседател, наводно, е загрижен за обвинението за воени злосторства извршени во Украина од почетокот на војната.

 

Анонимен вработен во Кремљ даде изјава за рускиот независен весник „Верцка“ дека „рускиот диктатор е преплашен поради се што се случува во моментов. Тој не се чувствува безбедно“, изјави таен извор од Кремљ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа