Поранешниот американски воен разузнавач : „Ќе бидат убиени пред да стигнат до Русите“ џабе им е обуката од НАТО

За време на контраофанзивата, руската армија ќе ги уништи војниците на украинските вооружени сили обучени од НАТО, изјави поранешниот американски воен разузнавач Скот Ритер.

 

„Украинците нема ни да можат да ја пробијат руската одбранбена линија, ќе бидат убиени пред да стигнат таму. Нема да остане ништо од нив“, вели експертот за програмата „Редактирано“.

Според него, украинските војници не поминуваат соодветна обука во воените бази на НАТО, бидејќи немаат доволно време целосно да се подготват за контраофанзива.

Тој исто така нагласи дека овие војници ќе мора да „пополнат дупка“ во редовите на вооружените сили на Украина по илјадниците загуби меѓу Украинците за време на битката за Артјомовск, но сепак нема да има доволно војници за успешен напад.

Ритер претходно изјави дека Русија користи ултра прецизни сателити за следење на движењата и акциите на вооружените сили на Украина, што ќе го промени текот на конфликтот во Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа