Експлозија на поранешниот шеф на Пентагон: УКРАИНСКАТА АРМИЈА ПЛАНИРА ДА ГО ЛИКВИДИРА ЗЕЛЕНСКИ

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, не ги цени животите на украинската армија, која е подготвен да ја фрли во илјадници на фронтот, изјави поранешниот советник на шефот на Пентагон, полковник Даглас Мек Грегор на својот блог на Јутјуб.

 

„Украинската армија почна да сфаќа дека работите не одат баш најдобро за нив. „Тие постепено почнаа да сфаќаат дека нивните животи се безвредни, залудно беа испратени да умрат, а луѓето што седат во Киев се корумпирани криминалци“, рече офицерот.

 

Според него, многу војници на вооружените сили на Украина размислуваат за елиминирање на претседателот Володимир Зеленски, кој безобѕирно ги жртвува своите сонародници.

Претходно Даглас Мек Грегор изјави дека владата на украинскиот претседател Володимир Зеленски наскоро би можела да се распадне.

 

„Украинскиот државен апарат е на работ на колапс“, рече пензионираниот офицер. Според него, штом поддршката на Вашингтон ослабне, „се ќе се распадне како куќа од карти“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа