ГЛУМЕШЕ ДЕКА Е МРТОВ, ПА ГИ ИЗРЕДИ УКРАИНСКИТЕ ВОЈНИЦИ! Гледајте снимки од рововска војна во Украина, пресметка на линијата на фронтот

Дронот снимил неверојатно видео на фронтот во Украина, каде што можете да ја видите борбата меѓу украинските и руските војници.

 

На фронтот во Украина создадено е неверојатно видео од дрон кое кружи на социјалните мрежи, а објавено е на каналот „Телеграм“ на групата „Вагнер“ предводена од Евгениј Пригожин. На видеото наводно се гледаат двајца руски војници опколени во ров. По кратка борба, украинските војници фрлаат граната врз нив.

Неколку моменти подоцна, украинските војници се приближуваат до ровот каде што ја фрлиле гранатата. Се испостави дека е грешка бидејќи еден руски војник преживеал и ги уби двајцата веднаш штом се приближиле. На крајот кон нив фрлил граната.

Се уште не е познато каде и кога точно се случило тоа. Не може да се потврди автентичноста на видеото.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа