Кој кого измислил сега? Погледнете како изгледале македонците во 1664, протекоа фотографии од музејот во Лувр

Македонци , 1664 година , Музеј Лувр .
🔴1️⃣ “ The Donne maritate di Macedonia costumano una sessa in capo a modo di Turbante ….
🔴2️⃣ “L’Habito delle Donzelle di Macedonia partecipano di molti habiti di diverse nationi …
🔴1️⃣ „Мажените жени на Македонија се облекуваат во фустан во турбан стил….
🔴2️⃣ „Навиката на слугинките на Македонија учествуваат во многу обичаи на различни народи…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа