Џоковиќ: УШТЕ ЕДНАШ ВИ ПОВТОРУВАМ КОСОВО Е СРБИЈА!

t

Останувам на сè што кажав за Косово. Тоа е се. „Не можам без драма на Грен слем“, изјави најдобриот српски тенисер Ѓоковиќ по победата против Мартон Фучовиќ (3:0) во второто коло на Ролан Гарос.

Не сакам дополнително да коментирам“, изјави Ѓоковиќ, кој по победата во првото коло на Ролан Гарос против Александар Ковачевиќ пред камера напиша: „Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа