За прв пат во светот: отворен хомосексуалец стана претседател на Летонија!„Знам дека ќе биде мегахистерично, но горд сум што сум геј “

Парламентот на Летонија го избра актуелниот министер за надворешни работи Едгарс Ринкевичс за претседател на државата.

„Знам дека ќе биде мегахистерично, но горд сум што сум геј “, рече Ринкевич на Твитер пред 9 години.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа