ДАЛИ Е МОЖНО? ДЕДО КОЦКАР ЈА  киднапирал внуката и барал откуп од сопствената ќерка: СО СВОЕТО ОДНЕСУВАЊЕ ЈА ШОКИРА ЦЕЛАТА НАЦИЈА! Бизарна приказна го обиколи СВЕТОТ!

ДЕДО КОЦКЕР ЈА ГИ киднапирал внуката и барал откуп од сопствената ќерка: СО СВОЕТО ОДНЕСУВАЊЕ ГО ШОКИРА ЦЕЛАТА НАЦИЈА!  Бизарна приказна го обиколи СВЕТОТ!

65-годишен дедо од Кина ја шокираше нацијата откако беше објавено дека ја киднапирал сопствената внука и побарал откуп од 70.000 долари од својата ќерка!

Бизарната приказна, која шокираше и збесна милиони Кинези, започна кога маж, по име Јуан, отиде да ја земе својата млада внука од училиште. Само наместо да ја однесе дома кај родителите, 65-годишниот дедо и се јавил на мајката на девојчето, неговата сопствена ќерка, за да и каже дека треба да му плати половина милион јуани доколку сака повторно да го види своето девојче!

баба, дедо, семејство, количка, среќа
ФОТО: PROFIMEDIA

Во еден момент, еден дедо од Кина, не можејќи да ја контролира зависноста од коцкање , се заканил дека ќе ја убие својата четиригодишна внука доколку неговата ќерка не плати откуп од половина милион долари во рок од три дена! Шокирана од барањата на нејзиниот родител-татко, неговата ќерка веднаш повикала полиција и г-дин Јуан бил уапсен.

Не е јасно кога точно се случил овој инцидент, но Шангајскиот закон журнал неодамна објави дека потенцијалниот киднапер веќе бил во затвор поради неговите непромислени постапки. Се обидел за се да ѝ префрли на ќерката, тврдејќи дека таа не го сака она што е добро за него и дека наместо подобар живот за него, таа само сака да умре. Ја обвини и жената дека е неблагодарна.

Повеќето луѓе го осудија Јуан за неговите постапки, велејќи дека тој не заслужува ни да го нарекуваат татко и дедо и ја советуваа ќерка му да ги прекине сите врски со него до крајот на животот!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа