ОВА Е ПЛОЧАТА ПОСТАВЕНА НА ГРОБОТ ОД СВ КИРИЛ ВО РИМ! НА НЕА ГОРДО СТОИ МАКЕДОНСКИ НАРОД

770
Плоча поставена кај гробот на Св. Кирил во базиликата „Сан Клементе“ во Рим. Слава му! И, вечна памет!
Вечна им слава на македонските и сесловенски просветители Св. Константин-Кирил и Св. Методиј!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа