Каракамишева: Да си ги славиме нашите македонски учители и просветители, тие се изворот на словенската писменост

Во слава и чест на големите македонски и сесловенски просветители, Светите браќа Кирил и Методиј, во име на нивната просветителска мисија и жртва за ширење на писменоста меѓу словенските народи!
Голем ден е денешниот, ден на нашите, МАКЕДОНСКИ УЧИТЕЛИ И СПАСИТЕЛИ!
Вечна им слава!
Да се памети името Ваше, да се слават делата Ваши, секогаш и секаде!
Амин!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа