(ВИДЕО) НИ НЕКОЛКУ ЧАСА НЕ ТРАЕШЕ УПАДОТ НА УКРАИНЦИТЕ НА РУСКА ТЕРИТОРИЈА! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО СЕ ПРЕДАВААТ ПРЕД НАЛЕТОТ НА РУСКАТА АРМИЈА

На интернет се дистрибуира видео од наводното фаќање на тројца украински саботери во регионот на Белгород. Но, тоа нема никаква врска со реалноста.

Се претпоставува, според записникот, дека се работи за заземање на вооружените сили на Укра-Рајх во зоната СВО.

Малку претходно шефот на регионот Вјачеслав Гладков изјави дека во нападот на ДТГ нема загинати цивили, осум лица се повредени.

Видеото на следниот линк

https://t.me/SrbijaRusija/24092

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа