Каракамишева ја искоментира ослободителната пресуда за 27 ми Април: Сите удбашки местенки ќе паднат како кули од карти

Монтировките на СДС од 27 април полека, но сигурно почнаа да паѓаат како кули од карти!
Удбашките политички процеси со цел обезглавување и фрлање на колена на Македонија се покажаа како најголемо зло за Македонците!
Никогаш да не се заборават АКТЕРИТЕ на ова зло!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа