ЛАВРОВ ПОВТОРНО ГРМЕШЕ! ЗАВРШИ ЕРАТА НА ЗАПАДОТ, ВЛЕГУВАМЕ ВО НОВИОТ МУЛТИПОЛАРЕН СВЕТ

Изјави на Сергеј Лавров на XXXI собрание на Советот за надворешна и одбранбена политика

▪️Надежите за интеграција со Западот не се остварија.
▪️Влеговме во целосна конфронтација со Западот.
▪️Во западната експертска јавност отворено се разговара за сценарија за распарчување на нашата држава.
▪️Она што сега се случува во Украина ја забрзува транзицијата кон мултиполарен меѓународен систем.
▪️Западот понекогаш прибегнува кон методи кои тешко се објаснуваат со ништо друго освен со недостаток на медицинска помош.
▪️Дојде ерата на напуштање на хегемонот. И ние не сме сами во овој процес.

Видеото на следниот линк

https://t.me/RVvoenkor/45431

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа