Да ги потсетиме бугарите што кажал големиот Борис Сарафов за лондонски весник во 1901! “НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ СМЕ ПОСЕБНА НАЦИЈА”

За оние кој бар малце научиле англиски јазик.
Командантот Борис Сарафов за англискиот печат London Times јасно и недвосмислено пишува, НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ СМЕ ПОСЕБНА НАЦИЈА 🤫🤫🤫🤫👇👇👇👇
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа