Американскиот политички новинар Џексон Хинкл: „Русија сама се бори во Третата светска војна и победува“.

🇺🇸Американскиот политички новинар Џексон Хинкл:

„Русија сама се бори во Третата светска војна и победува“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа