СРАМНО! Пратеници на ВМРО не гласаа за помош за бранителите од 2001

Дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на Собранието на Република Македонија НЕ ГЛАСАА за Предлог-Законот за изменување и дополнување на Законот за посебните права на припадниците на безбедносните сили на Република Македонија и на членовите на нивните семејства, по скратена постапка

Не гласаа следните пратеници: Александар Николоски, Ангелинка Петкова, Ѓорѓија Сајковски, Зоран Коцевски, Иван Стоиљковиќ, Игор Јанушев и Синиша Стојаноски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа