Протече документ! Народот во егејска македонија пееле бугарски песни

Нема што да се лажеме,каков бил етничкиот состав на лугето во егеjска Македонија пред титопартизаните да ве излажат.
Сите реакции:

11

1 коментар
3 споделувања
Ми се допаѓа

Коментирај
Сподели
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа