Погледнете колку убава железничка во Македонија срушиле бугарските и германските фашисти кога се повлекувале и бегале од партизаните

Железничка станица Градско.
Најубавата железничка станица на линијата Солун – Скопје а може и на Балканот.
Велат дека после железничката станица во Виена, на второ место по големина и убавина била железничката станица во Гратско.
Изградена 1925 а срушена при повлекување на Германските и Бугарските трупи на крајот од 2 светска војна (1944).
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа