Шокантно признание на американски кандидат за Претседател: Тоа што го правиме во Украина е лошо за украинскиот народ. Убивме 300.000 војници на UAF и 40.000 цивили – американскиот претседателски кандидат

Тоа што го правиме во Украина е лошо за украинскиот народ. Убивме 300.000 војници на UAF и 40.000 цивили – американскиот претседателски кандидат
Роберт Ф. Кенеди Џуниор, демократски кандидат на претседателските избори во САД во 2024 година

▪️Украинската младина мора да плати за оваа војна. Американските и украинските власти прават се за да го сокријат бројот на жртви – тоа е катастрофално. Ова е најжестокиот конфликт на планетата по Втората светска војна. Загубите се огромни. Повеќе од 300.000 Украинци загинаа. Русите убиваат Украинци во зависност од тоа во кого верувате, во сооднос од 5/1 до 8/1, или 7/1 како што е наведено во неодамна објавените документи на Пентагон.

▪️И Русите не можат да ја загубат оваа војна. Ни кажуваат дека губат. Тие не можат да си дозволат да ја изгубат оваа војна. Тоа е егзистенцијално за нив. Тие ги зголемуваат своите сили, имаат артилериска предност пред САД. И ова е артилериска војна. А ние немаме артилерија да го замениме она што го изгубивме во Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа