“Заврши го!” – Украинците повторно објавија снимка од егзекуцијата на борците на ПМЦ на Вагнер кај Бахмут (ВИДЕО 21+)

"Заврши го!"  - Нацистите повторно објавија снимка од егзекуцијата на борците на ПМЦ на Вагнер кај Бахмут (ВИДЕО 21+) |  Руска пролет

Украинските милитанти објавија снимка од егзекуцијата на борците на ПМЦ на Вагнер во рововите кај Бахмут.

Битката во областа Хромово ја снима коптер на 3-от баталјон на нацистичката 92-та бригада на вооружените сили на Украина, во кој има и единици на странски платеници.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа