БУГАРИЈА СЕУШТЕ НЕ ИСПЛАТИЛА РЕПАРАЦИИ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ФАШИСТИЧКАТА ШТЕТА

9 мај – Денот на победата над фашизмот.
Со потпишувањето на безусловна капитулација на нацистичка Германија, на 9 мај 1945 година беше ставен крај на Втората светска војна.
Репарации за воените штети направени во Македонија од фашистичкиот бугарски окупатор НЕ СЕ ПЛАТЕНИ!
Сите реакции:

22

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа