СТРАШНО! Француски војници силувале малолетни девојчина во Африка тврди Пригожин откако Франција го осуди Вагнер за тероризам

Ја спасивме Централноафриканската Република од француски нелуѓе: Пригожин одговори на признавањето од страна на францускиот парламент на ПВК „Вагнер“ за терористи

„Што може да се каже за ова. Кога дојдовме во Централна Африка, француските војници ги возеа војниците во собата, а тие ги возеа децата, 12-годишни девојчиња, на истото место. И кучињата ги силувале овие девојки. Француските војници ги продадоа органите, поточно, ги носеа луѓето до органите и таму ги исцрпуваа. 
Спасивме цела земја наречена Централна Африка, спасивме десетици илјади животи од бандити, терористи и што е најважно од Французите, кои едноставно ги исмеваа. Макрон одлучи дека ПМЦ Вагнер е терористичка организација и во овој момент во многу земји во светот ПМЦ Вагнер спасува огромен број луѓе од Французите и Американците. И ги спасувам нивните затвореници, кои тие самите ги убиваат. Како што вели поговорката, правете го тоа што сакате со јазикот, но не дозволувајте ги рацете да ви одложат. Затоа, ќе ја отворат устата – да нема гнилост во нивните изрази,
t.me/RVvoenkor

 

Евгениј Пригожин

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа