ИНТЕРЕСНО! Еве зошто американците и британците не го слават 9 мај како Русите! Кога Германија ја потпишувала капитулацијата и поразот од советската армија, германскиот генерал се изнасмеал кога му кажале дека и американците и британците победиле

 

Можно е да е слика од 2 луѓе и текст кој вели „кога германија го потпишувала актот за безусловна капитулациа, германскиот генерал предаваки му ги документите на генерал жуков,иронично го грашал: што,и овие не победија? -покажувај- ки кон американските ифранцуските претставници. когда германия подписывала AHT O безоговорочной капитуляции, её принимали представители ссср, сша франции. немецкий генерал-полковнин полковник вильгельм кейтель передал бумаги г.к.жукову и, показывая на американского и французского представителей, с иронией спросил: <<A эти, что, тоже нас победили?">“

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа