НОЌНА МОРА ИМ Е АПАСИЕВ! Маричиќ, СДСМ и ДУИ ставиле европско знаменце поради страв од Левица и ја информирале ЕУ

ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ Е ОПОЗИЦИЈА БЕ, БРАТ! 🤩
Можно е да е слика од текст кој вели „вицепремрт Ey наспротив ставот на HA заради левица e ставено европско знаменце на предлог законите за коридорите и тоа сега го знае Ey, вели маричик од политички аспект имаме основа да ставиме европско знаменце на петте закони поврзани co изградбата на коридорите 8 и 10Ð за да успееме да ги изградиме овие автопати и да ja комплетираме трансевропската мрежа на коридори, изави денеска вицепремиерот за европски прашана бојан маричик. Toj рече дека на европската унија й e обасенто зошто на предложените закони им e ставено европско знаме и дека главната причина e блокадата од „проруската левица".“

Ако не сакате да работите 60 часа неделно – вие сте проруски настроени.
Ако не сакате да ви одземаат земјиште во скратена постапка – вие сте проруски настроени.
Ако не сакате да плаќате милионски пенали на договор што не сте го виделе – вие сте проруски настроени.
Само криминалот и корупцијата на медиокритетната булумента на СДС и ДУИ се европски вредности.

Можно е да е слика од текст кој вели „вицепремрт Ey наспротив ставот на HA заради левица e ставено европско знаменце на предлог законите за коридорите и тоа сега го знае Ey, вели маричик од политички аспект имаме основа да ставиме европско знаменце на петте закони поврзани co изградбата на коридорите 8 и 10Ð за да успееме да ги изградиме овие автопати и да ja комплетираме трансевропската мрежа на коридори, изави денеска вицепремиерот за европски прашана бојан маричик. Toj рече дека на европската унија й e обасенто зошто на предложените закони им e ставено европско знаме и дека главната причина e блокадата од „проруската левица".“

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа