„ПУКАЛ И ВО НАЈДОБРИОТ ДРУГАР“ Проговори девојката која била во училницата каде се случил МАСАКРОТ, вака успеала да се спаси

Девојчето кое со свои очи го виде масакрот во училиштето „Владислав Рибникар“, објави шокантна порака на социјалните мрежи.

 

Во средата во раните утрински часови се случи крвава гозба во ОУ „Владислав Рибникар“ кога момче, ученик од седмо одделение, извади пиштол и ги застрела чуварот, наставничката по историја и присутните ученици. . Во престрелката загинаа осум деца и еден чувар, а седум беа ранети.

 

На социјалните мрежи се огласи едно девојче (име познато на уредниците), ученичка во училиштето Владислав Рибникар, која за жал со свои очи ја видела крвавата гозба. Закачила неколку слики од мртвите пријателки, а една од повредените девојки и била најблиската пријателка, вели таа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа