ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД АПСЕЊЕТО НА УБИЕЦОТ ОД МЛАДЕНОВЕЦ Урош Блажиќ во автомобил со врзани раце (ФОТО)

.

Уапсен е масовниот убиец Урош Блажиќ кој синоќа уби осум и рани 13 лица, дознава „Блиц“.

Поради интензивната акција на српската полиција која цела ноќ беше на терен со сите расположливи сили, по осум часа убиецот е пронајден во Вињиште кај Крагуевац!

Како што дознаваме, тој се криел кај роднина.

Киднапиран таксист

Откако Блажиќ убил 8 лица и ранил 13, побегнал, а потоа киднапирал таксист кого при бегството го принудил да го вози.

Според информациите со кои располагаме, Блажиќ му се заканил на таксистот со бомба и го принудил да вози при бегството, сè до Вињиште кај Крагуевац.

 

.

Поттикнат, Урош ја започна својата крвава кампања во Орашје кога излезе од својот автомобил и испука одбојка околу група луѓе кои седеа околу камперскиот оган на пикник. Потоа продолжил со крвавото расфрлање и стигнал до позиција на неколку километри и излегол од автомобилот и застрелал четири лица кои ја поправале капијата во дворот.

Потоа се вратил во автомобилот и се упатил кон центарот на селото Дубона и повторно пукал, каде што убил две лица, еден полицаец кој не бил на должност и неговата сестра. Убиецот потоа побегнал и по него трагале повеќе од 600 припадници на МУП.

Познато е дека во викендицата што ја користел убиецот било пронајдено поголемо количество оружје и муниција и сето тоа е одземено. Полицијата е на сите улици и сокаци во овој реон. Во градовите Дубона и Мали Орашје, Шепшин, не е дозволен излез, се проверуваат сите напуштени куќи и скриени места за да се најде убиецот.

Масовниот убиец е уапсен по осумчасовна потрага во Крагуевац.

Сè за ужасното злосторство во Младеновац и маскенбалот во основното училиште „Владислав Рибникар“ прочитајте во нашиот специјален блог .

Прочитајте сè што се случувало во текот на ноќта на нашиот посебен блог каде известувавме минута по минута во текот на ноќта.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа