ОВА Е МОМЧЕТО (14) ШТО ПУКАШЕ ВО УЧЕНИЦИТЕ НА ВРАЧАР: Погледнете како го одведоа по хоророт во основното училиште (ФОТО)

ОВА Е МОМЧЕТО (14) ШТО ПУКАШЕ ВО УЧЕНИЦИТЕ НА ВРАЧАР: Погледнете како го одведоа по хоророт во основното училиште (ФОТО)

МУ ГО ОДЗЕЛ ПИШТОЛОТ ОД ТАТКО МУ

Страшна трагедија се случила утрово во 8 часот и 40 минути во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, кога момче (14) застрелало и убило обезбедување .

 

Според неофицијални информации од местото на настанот, неколку лица се мртви, но засега никој официјално не ја потврдил оваа информација.

 

Коста Кечмановиќ, пукање, пукање во училиште, Врачар
ФОТО: ПРИВАТНА АРХИВА

На фотографиите можете да го видите момчето (14) кое пукаше во училиштето, а кое полицијата го носи по страшната трагедија.

пукање, Врачар
ФОТО: ЕСПРЕСО/ТАМАРА ТРАЈКОВИЌ

Како што се дознава, едно дете веќе е на операционата маса. Има повреди на главата и е опасно по живот.

пукање, Врачар
ФОТО: ЕСПРЕСО/ТАМАРА ТРАЈКОВИЌ

Мајката на девојчето што беше сведок на пукањето

Мајката, чија ќерка била очевидец на страшната пукање во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, за Курир вели дека сите се во солзи поради убиството на обезбедувачот Драган.

– Секогаш ни велеа дека тој е нешто што секогаш ќе го паметат, а го убиле пред нивни очи – ни раскажува мајката.

Како што вели, нејзината ќерка е потресена и таа оди да ја земе. Инаку, како што дознаваме, во моментов се оперира девојка, пријавила нејзин пријател.

Други две деца се со прострелни рани и се на интензивна нега.

Имено, полицијата ги испратила сите расположливи патроли, веднаш излегла на терен и го привела осомничениот малолетник, ученик од седмо одделение.

Се сомнева дека момчето испукало неколку истрели од пиштолот на неговиот татко во правец на учениците и обезбедувањето на ова училиште.

Лекувањето на повредените е во тек, како и работата на полицијата на утврдување на сите факти и околности поврзани со овој настан.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа