Ајде со здравје да си ги трошат! Спасовски, Таче, Пендаровски,Џафери од денес по скоро 3000 плата! ГЛАСАЈ НАРОДЕ

 

Априлски плати повисоки за 78 отсто денеска ќе легнат на сметка на претседателите на државата, на Собранието на Владата, на министрите, пратениците, судиите, гувернерот и сите што влегуваат во функционерската фела. Тоа во пракса би значело дека граѓаните ќе плаќаат за околу 1.000 евра месечно повеќе.

Пресметките на „Радио слободна Европа“ покажуваат дека најголемата плата ќе ја зема претседателот на Собранието, Талат Џафери, по него е претседателот на државата Стево Пендаровски, па премиерот и министерот за внатрешни работи.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа