Што посеавте тоа и ви никна! Молчевте кога Талат беше избран неделовнички сега сте биле згрозени, МРШ СЕГА…

Професорката по уставно право Тања Каракамишева за лицемерието на тие што се потресоа од трагикомедијата при смената на претседателката на Судскиот совет, а мува не ги лазеше кога на сличен начин беше „избран“ за собраниски спикер Талат Џафери.

 

Каде беа експертите во 2017г. да го критикуваат неуставниот и неделовнички избор на Џафери како претседател на Собрание?
Или тогаш не смееја да гукнат, немаше писмо од гувернантот?
Доследната и неселективна одбрана на правото те прави човек со ИНТЕГРИТЕТ И ДОСТОИНСТВО!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа