ОБИД ЗА АТЕНТАТ НА ПУТИН СО 17 КГ ЕКСПЛОЗИВ: Лансирани беспилотни летала со камиказе, Кремљ ова го чува во строга тајна!

Германскиот Билд ги објави деталите за наводниот атентат на Владимир Путин со дрон!

 

Украинската тајна служба во неделата се обидела да го убие рускиот претседател Владимир Путин со беспилотно летало камиказа , пишува германски Билд. Обидот за атентат не успеа, но руските власти го чуваат обидот во тајност . Беспилотното летало UJ-22 полета во Украина во неделата попладне – тоа е најмодерниот украински дрон со среден дострел до 800 километри. Неговата цел наводно бил новоизградениот индустриски парк во близина на Москва, кој се наоѓа на 500 километри од Украина.

 

Украинскиот активист Јуриј Романенко, за кој се вели дека има блиски врски со киевските разузнавачки служби, во писмото во кое ја презема одговорноста вели: „Минатата недела нашите разузнавачи добија информации за патувањето на Путин во индустрискиот парк Руднево. Според тоа, тој летал е наш беспилотно летало камиказа , кој прелета низ целата воздушна одбрана на Руската Федерација и се урна недалеку од индустрискиот парк“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа