НЕШТО СЕ ПОДГОТВУВА НА ПРЕДЕН ПЛАН, ПУТИН ГИ ПОКАЖА „ЗМЕЈСКИТЕ ЗАБИ“: Силни барикади и ровови долги 30 километри, објавени сателитски снимки

Руските сили поставија барикади „Змејови заби“ на линијата на фронтот пред најавената контраофанзива на Украина.

 

Владимир Путин ја постави противтенковската одбранбена барикада „ Змејски заби “ на линијата на фронтот на планираната украинска контраофанзива оваа пролет.  Противтенковските ровови во близина на окупираниот град Полоки во југоисточна Украина се протегаат на 30 километри (19 милји).

 

Зад стојат редови бетонски барикади „Змејови заби“. Понатаму се одбранбените ровови во кои ќе бидат позиционирани руските војници, пишува Индепендент.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа